doprava

warning: Creating default object from empty value in /home/soley/recko.cz/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Automobilová doprava

V Řecku, které je členem EU, platí naprosto standardní dopravní předpisy tak, jak je známe u nás a jak jsou známy ve většině zemí EU,(samozřejmě s výjimkou Velké Británie) vpravo.

Do Řecka autem

Doprava autem je jednou z možností, jak se do Řecka dostat, má ovšem několik podstatných nevýhod. Především je to vzdálenost.  Jedna cesta je asi tak dva tisíce km dlouhá

Taxi

Samozřejmě, že v každém řeckém městě najdeme taxi službu. Samozřejmě, že najdeme ochotné taxikáře.

Autopůjčovny

Velice obvyklým jevem turistického ruchu v Řecku je časté půjčování aut. Důvod je prostý. Řecko nabízí velké množství nádherných míst, které stojí za to vidět a bez auta vlastně nemáte šanci se tam dostat.

Autobusy

Autobusy fungují po celém Řecku v podstatě na stejné úrovni jako fungují u nás, s tím malým rozdílem, že autobusy stejného stáří jsou lépe vybaveny. Obvykle je to nějaký starý Mercedes.

Osobní doprava v Řecku

Osobní doprava v Řecku je především doprava osobními automobily. Autobusů tam nejezdí zdaleka tolik a autobusová síť není zdaleka tak hustá jako u nás. Vlaků je tam podstatně méně a letecká doprava na běžné dopravování není zrovna optimální.

Do Řecka lodí

Tento druh dopravy získává v poslední době mnoho příznivců. Částečně to ovlivnila i složitá situace na Balkáně, částečně je to také tím, že někteří lidé dávají přednost vlastnímu autu před neznámým z půjčovny

Do řecka letadlem

Letecká doprava do Řecka je zajišťována jak běžnými linkami Českých aerolinií i charterovými lety cestovních kanceláří. Pro turisty je jednoznačně nejvýhodnější cestovat s cestovními kancelářemi.

Jak do Řecka?

Přístup do Řecka je možný vlastně všemi druhy dopravy.Znamená to, že se sem dostaneme stejně autem, jako autobusem, letecky, případně i lodí. Asi nejrozumnější je však do Řecka doletět letadlem

Syndikovat obsah