Památky

warning: Creating default object from empty value in /home/soley/recko.cz/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Památky

Korint

Korint býval starořeckým městským státem. Dnes se toto město rozkládá 80 km od Athén na Korintské šíji, která spojuje peloponéský poloostrov s pevninským Řeckem.

Nafplio

 Nafplio se může směle řadit k nejkrásnějším městům v Řecku. Leží na pobřeží Argolského zálivu, 12 km jihovýchodně od Argu. 

Mystra

 Mystra, úžasný pozůstatek byzantské kultury, se nachází 7 km západně od Sparty.  Její zříceniny se rozkládají na výběžku v pohoří Tayjetos. 

Fragocastello

Podle některých autorů nejkrásnější benátská pevnost na Krétě. Byla postavena Benátčany r. 1371 na obranu proti pirátům a místním povstalcům.

Pamětihodnosti

Při vyslovení tohoto slova si mnozí z nás asi představí bílé ruiny chrámů, torza krásných soch a divadla dodnes udivující svojí dokonalostí.

"Sightseeing" v Athénách

Athény jako každé větší město plné památek nabízí i okružní jízdy městem tzv. sight-seeing tours. Athény navíc mají jednu specialitu: tzv. Hop in saising. Turisté, kteří si rádi organizují prohlídky památek sami ji jistě ocení.

Benátská pevnost

Benátská pevnost v Heraklionu je dominantou hlavního města Kréty. Mohutná stavba z kamene, omývaná ze čtyř stran mořem a spojená s městem pouze molem, je obdivuhodnou ukázkou stavebního mistrovství své doby.

Syndikovat obsah