Příroda

warning: Creating default object from empty value in /home/soley/recko.cz/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Příroda

Thrakie

Asi nejzajímavější městečko v této oblasti je Samothraki. Stopy osídlení sahají až do neolitu a zmínka o thráckém králi Rhesosovi je i v Iliadě.

Thasos

Nejsevernější z řeckých ostrovů Thassos leží kousek od pobřeží, takže trajektem se na něj dostaneme během půl hodinky.

Chalkidiki

Oblast Chalkidiki od samého začátku patřila k těm částem Řecka, kam čeští turisté rádi a často jezdili. Zpočátku to bylo dáno především relativně snadnou dostupností autobusy či auty a nízkými cenami v místních apartmánech.

Preveli beach

Světoznámou Palm Beach nebo také Preveli Beach najdeme nedaleko klášterů Moni Preveli na jižním pobřeží Kréty v blízkosti městečka Plakias. Přibližně v půlce cesty mezi starým a novým klášterem Preveli

Soutěska Samaria

Soutěska Samaria, tento přírodní unikát patří k nejmalebnějším koutům světa. Je dlouhá 18 km a ve svých nejužších místech měří pouze 3 m. Její začátek je v pohoří Lefka Ori (Bílé hory) ve výšce 2422 m n.m. a končí na pobřeží Lybijského moře.

Chania

Mezi nejkrásnější města na Krétě patří bezesporu bývalé hlavní město Kréty Chania. Tomuto městu se také říká krétské Benátky.

Dodekaenské ostrovy

Nejslavnější z dodekaenských ostrovů je Rhodos. Zde stával slavný Rhodský kolos, jeden ze sedmi divů světa.

Ikaria

Tento podlouhlý ostrov v Egejském moři měl několik jmen, všechna nějakým způsobem vystihovala jeho vlastnosti. Názvy Barkis nebo Doriky vyjadřovaly jeho podlouhlý tvar, ze jmen Ichtivesa či Ichtiousa je jasné, že v jeho okolí bylo vždy velké bohatství ryb.

Egejské ostrovy

Egejské ostrovy – pojmenované podle moře, ve kterém je můžeme nalézt –leží velmi blízko tureckého pobřeží.

Ithaka

Ithaka, bájná Ithaka, Odysseova Ithaka, Ithaka Penelopy a jejího věrného manželství, Ithaka třiceti ženichů, kteří se o Penelopu ucházeli. Ostrov, který proslavil především Homér svým Odyseem. Ostrov, na který se po skončení trojské války deset snažil dostat hrdina Odysseus.

Syndikovat obsah