Památky

warning: Creating default object from empty value in /home/soley/recko.cz/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Památky

Korint

Korint býval starořeckým městským státem. Dnes se toto město rozkládá 80 km od Athén na Korintské šíji, která spojuje peloponéský poloostrov s pevninským Řeckem.

Nafplio

 Nafplio se může směle řadit k nejkrásnějším městům v Řecku. Leží na pobřeží Argolského zálivu, 12 km jihovýchodně od Argu. 

Epidauros

 Epidauros se nachází 30 km východně od Nafplia, blízko Saronského zálivu. Ve své době byl významným náboženským a kulturním centrem, uctívali zde boha lékařství Asklépia a věnovali se uzdravování nemocných. 

Mystra

 Mystra, úžasný pozůstatek byzantské kultury, se nachází 7 km západně od Sparty.  Její zříceniny se rozkládají na výběžku v pohoří Tayjetos. 

Fragocastello

Podle některých autorů nejkrásnější benátská pevnost na Krétě. Byla postavena Benátčany r. 1371 na obranu proti pirátům a místním povstalcům.

Pamětihodnosti

Při vyslovení tohoto slova si mnozí z nás asi představí bílé ruiny chrámů, torza krásných soch a divadla dodnes udivující svojí dokonalostí.

Erechteion

Erechteion byl vybudován v letech 420 až 406 př. Kr. na nejposvátnějším místě Akropole. Zde nechala bohyně Athéna vyrašit svůj nejvzácnější symbol – olivový strom.

Trojská válka

Byla nebo nebyla trojská válka? To je otázka, na kterou asi dnes odpověď nenalezneme. Určitě však nevypukla pro spor o ženské kráse, určitě nevypukla proto, že trojský princ Paris unesl Helenu, ženu spartského krále Menelaa.

"Sightseeing" v Athénách

Athény jako každé větší město plné památek nabízí i okružní jízdy městem tzv. sight-seeing tours. Athény navíc mají jednu specialitu: tzv. Hop in saising. Turisté, kteří si rádi organizují prohlídky památek sami ji jistě ocení.

Meteora

Kláštery v Meteoře se vedle antických památek a Athosu řadí k největším atrakcím turistického Řecka.

Syndikovat obsah