Expedice Athos 2006 Den první 1/4

Athos, den prvý - Prodromou. 28.4.2006
Ráno jsme se v pohodě probudili, v hotelu jsme ještě provedli úplnou speciální očistu a zašli do jídelny na snídani speciálně pro nás připravenou. Pak jsme osedlali našeho benzínového oře, naložili náklad a vyrazili vstříc dobrodružství. Dorazili jsme do Ouranopole, koupili plynový vařič a vyrazili si zajistit lodní lístky. Nabídli nám odjezd rychlejší lodí do 15 minut, ale to na nás bylo moc kách, tak jsme v pohodě šli do auta přebalit batohy a koupit k pánovi, který nevraživě koukal, jak jsme mu před domem zaparkovali auto, nějaké pomeranče. Bohužel se nezačal usmívat, spíše nám vysvětlil, že to auto tam nemá co dělat. Leč značka tam žádná nebyla, tak jsme se rozhodli, že to riskneme.
Po návratu k lodi jsme poprvé museli ukázat naše víza – mé žluté desky se hrubě osvědčily, byla to výborná ochrana. Nalodili jsme se na horní palubu a začali se těšit. Pravda, povíval mírný vánek, který se chvílemi v pozdějších hodinách proměňoval v menší vichřici, ale to nám nevadilo – Athos na nás čekal a my se nemohli dočkat.Už na palubě jsme si všimli věci, která nám naprosto nebyla jasná – byť na Athos nesmí nikdo mladší 18 let, pluli s námi kluci mnohem mladší, podle mne někteří nedosahovali ani školního věku. Všichni mluvili rusky a všichni vystoupili v ruském klášteře.
Kdy jsme překročili hranici mnišského státu nevíme, není to zřetelné. Ale kláštery jsou už pak jasné a pohled na ně z moře je úchvatný. Přistáli jsme asi u čtyř dříve, než jsme dopluli do Dafni.
 
Chcete-li si přečíst celý deník od začátku, můžete začít číst tady.
Chcete-li si přečíst předchozí kapitolu, můžete si ji přečíst tady.
Chcete-li si přečíst následjící kapitolu, můžete si ji přečíst tady.