Expedice Athos 2006 Den nultý 3/3

Po krátkém odpočinku jsem opět uvedl náš povoz do pohybu a v nejlepší pohodě jsme dorazili do Ouranopole. Tam jsme se trochu zorientovali, abychom věděli kde co hledat a šli hledat hotýlek. No, hotýlek. Hledání moc těžké nebylo, ale z hotýlku se vyklubal luxusní veliký prázdninový komplex se vším všudy. To bylo moc příjemné zjištění. Horší bylo, že i přes internetovou rezervaci o nás nikdo nevěděl. I začalo trochu telefonování – jejich – aby zjistili, zda nás mohou ubytovat za podmínek, které jsme měli. Ale vzhledem k tomu, že měli úplně prázdno, byly naše peníze alespoň nějaké peníze, tak vše dopadlo dobře a my se spokojeně ubytovali, umyli a hlavně zapadli do postelí. Po necelých dvou hodinkách spánku jsme exhumovali a vyrazili do městečka pro víza a lodní lístky, neméně pak pro vycpávky našich žaludků.
Ve vízotechně proběhlo vše v klidu a pohodě, vyfotili jsme se tam i před a s vízama, zjistili, že lodní lístky dostaneme až druhý den okolo osmé, koukli se po cetkárnách a začali vyhledávat jakousi potravu. Zde se musím kajícně přiznat, že jsem kluky zatáhl do blbé restaurace. Tak špatné jídlo jsem snad v Řecku ještě nejedl. „Po o“ jsme ještě chvíli courali a hledali nějaké pohledy, suvenýry a podobně – já si koupil knížku o Athosu – a vrátili se zase trochu spát. Večerní výlet už byl úspěšnější – jednak se mi povedlo vyměnit německou knížku, kterou jsem si vzal omylem místo anglické za tu správnou, jednak jsme našli daleko lepší restauraci, kde jsme si dali večeři. Obsluhovala nás Bulharka . Večeře byla vynikající, cena na dvou třetinách ceny oběda … . I rozhodli jsme se že závěrečná strava po návratu z Athosu bude konzumována právě tam. V průběhu večeře mi Vojta udělal základní nalejvárnu o rozdílu ritu východního – pravoslavného a západního – římskokatolického. Bylo to moc zajímavé a pro další vnímání celé akce moc důležité, člověk potom mnohem víc chápal a viděl.
Po večeři a poslední prohlídce cetkáren jsme se vydali do lože. Hoši právě hrají trio pro tři chrápající hlasy a já jdu tento komorní soubor rozšířit na kvarteto. Kali nichta. (Pro ty kdo nechtějí hledat ve slovníku: řecky dobrou noc).
 
Chcete-li si přečíst celý deník od začátku, můžete začít číst tady.
Chcete-li si přečíst předchozí kapitolu, můžete si ji přečíst tady.
Chcete-li si přečíst následjící kapitolu, můžete si ji přečíst tady.