Iónské ostrovy

warning: Creating default object from empty value in /home/soley/recko.cz/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
Iónské ostrovy

Iónské ostrovy - Muzea

Jako v každém větším řeckém centru, nejen ve větším městě, najdeme i na Korfu mnoho zajímavých muzeí. Jedno z nejzajímavějších muzeí na Korfu je muzeum archeologické, kde najdeme exponáty z tohoto ostrova.

Muzea na Korfu

Jako v každém větším řeckém centru, nejen ve větším městě, najdeme i na Korfu mnoho zajímavých muzeí. Jedno z nejzajímavějších muzeí na Korfu je muzeum archeologické, kde najdeme exponáty z tohoto ostrova.

Esplanáda

Esplanáda je náměstí v Kerkýře, které vzniklo v pol. 16. stol. Benátčané tou dobou nechali zbourat všechny zbývající domy, aby posílili obranyschopnost města před tureckou hrozbou. Město tou dobou bylo vlastně pevností.

Nová pevnost na Korfu

Nová pevnost byla vybudována na Korfu Benátčany pod hrozbou tureckého vpádu. Tato pevnost je největší uměleckou stavbou Benátské republiky mimo její území je tak obrovská, že i dnes nás překvapí svou rozlehlostí.

Stará pevnost na Korfu

Starou pevností nazýváme obraz dvou starých benátských hradů s Bazilikou mezi nimi. Tato stará pevnost byla chráněna nejen původními hradbami, ale i umělým kanálem, oddělujícím poloostrov, na kterém byla vybudována od zbytku ostrova. Tedy jakýsi malý ostrov u ostrova.

Kerkýra

Antické město Kerkira bylo založeno r. 744 pnl. na území poloostrova Karony. Toto město bylo zničeno roku 541 Východogóťany. Vzhledem k tomu, že bylo zničeno velice důkladně, bylo k výstavbě nového města, jak už to v historii bývá, použito materiálu starého antického města.

Ithaka

Ithaka, bájná Ithaka, Odysseova Ithaka, Ithaka Penelopy a jejího věrného manželství, Ithaka třiceti ženichů, kteří se o Penelopu ucházeli. Ostrov, který proslavil především Homér svým Odyseem. Ostrov, na který se po skončení trojské války deset snažil dostat hrdina Odysseus.

Zakynthos

Zakynthos, jeden z nejkrásnějších Iónských ostrovů. Nese jméno syna Dardana, trojského krále, který, podle báje, zde vystavil první město. Tento fakt najdeme zmíněný již v Illiádě.

Lefkáda

Dalším z Ionských ostrovů, který si získal oblibu u českých turistů , je ostrov Lefkáda. Ačkoliv je to ostrov, nepotřebujete shánět žádnou loď, abyste se sem dostali.

Korfu

Korfu je jeden z nejznámějších ostrovů vůbec a určitě spolu s Odysseovou Ithakou, nejznámější z Ionských ostrovů. Má se zato, že Korfu je bájná země Fajáků, Šťastných Fajáků z Odyssey. Je to ostrov zeleně.

Syndikovat obsah