Důležité informace

warning: Creating default object from empty value in /home/soley/recko.cz/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
Důležité informace

Řecko 2008 - IV. část

 Delfy a Meteora

Nakupování potravin

Orientační ceny potravin a otevírací doba obchodů.

Řecko 2008 - IV. část x

  Delfy a Meteora

Řecko 2008 - III. část

 Sparta, Mystra a starověká Olympie

Řecko 2008 - I. část

 Příjezd do Řecka, návštěva Athén a Korintu. 

Automobilová doprava

V Řecku, které je členem EU, platí naprosto standardní dopravní předpisy tak, jak je známe u nás a jak jsou známy ve většině zemí EU,(samozřejmě s výjimkou Velké Británie) vpravo.

Místní lidé

Řekové jsou jako většina jižních národů velice srdeční, milí, temperamentní. Je to však také národ hrdý, a právem hrdý, na svou minulost a své předky. Vzhledem k tomu, že většinu roku je přes poledne nesnesitelné vedro.

Doporučení a varování MZV

Občan ČR může od 1.5.2004 vstupovat a pobývat na území členských států EU bez zvláštních omezení, a to pouze na základě platného cestovního dokladu nebo průkazu totožnosti.

Požáry

V současné době – tak jako každoročně – vznikají na různých místech Řecka požáry různého rozsahu, které se zatím daří lokalizovat. Většina  z nich je mimo hlavní turistické oblasti.

Do Řecka autem

Doprava autem je jednou z možností, jak se do Řecka dostat, má ovšem několik podstatných nevýhod. Především je to vzdálenost.  Jedna cesta je asi tak dva tisíce km dlouhá

Syndikovat obsah